Вардар - Турингер (видео, ЛШ - 17.11.2017)

Европскиот вицепрвак Вардар е единствената екипа што без пораз и загубен бод ја заврши групната фаза од лигата на шампионите. „Црвено-црните" со 29-21 (12-12) го победија Турингер и по 6-те одиграни натпревари во групата вардарки имаат максимални 12 бода

понеделник, 20 ноември 2017 - 09:58