Вардар - Митјиланд (видео, 1/4 финале на ЛШ - 14.04.2018)

Во својот последен настап пред домашна публика сезонава во меч од лигата на шампионите Вардар не само што го декласираше Митјиланд со 32-25 (17-12) и се пласираше на Ф4 турнирот во Будимпешта туку уште еднаш ја покажа силата и мотивацијата конечно да стигне до европската титула.

понеделник, 16 април 2018 - 15:51