Вардар - Ларвик (видео, 04.11.2017)

На две кола до крај на групната фаза во женската лига на шампионите ракометарките на Вардар и теоретски обезбедија место меѓу 12-те најдобри во Европа. Во рамките од 4. коло д Ц групата Вардар како домаќин го победи Ларвик со 30-27

понеделник, 6 ноември 2017 - 10:54