Вардар - Будуќност (видео - ЛШ, 10.02.2018)

Европскиот вицешампион со деветиот триумф сезонава во Лигата на шампионите, против екипата на Будуќност со 31 – 24 (19 – 8), го задржа лидерското место на табелата во групата 2 во Главната фаза со максимални 14 бода.

петок, 16 февруари 2018 - 12:06