Турингер - Вардар (видео, ЛШ - 15.10.2017)

Европскиот вице првак Вардар ја оствари првата гостинска победа сезонава во групната фаза од лигата на шампионите, втора по ред во новиот циклус натпревари. На гостински терен кај Турингер победивме со 29-21 (19-11) и го задржавме првото место во групата.

понеделник, 16 октомври 2017 - 16:19