Митјиланд - Вардар (видео, четврф-финале на ЛШ 09.04.2017)

Со петтата победа во меѓусебните натпревари против Митјиланд, ракометарките на Вардар направија голем и очекуван чекор до пласман на Ф4 турнирот во Будимпешта, откако „црвено-црните" во првиот четврфинален меч од ЛШ триумфираа во Данска со 28-26 (18-12).

вторник, 11 април 2017 - 11:36