ФТЦ - Вардар (видео, 11.11.2017)

Вардар по вторпат триумфално се враќа од гостувањето во Будимпешта кај ФТЦ, овојпат со победа 29-28 (16-12) и „црвено-црните" го задржаа првото место во група Ц, и остануваме најуспешна екипа сезонава во ЛШ.

понеделник, 13 ноември 2017 - 11:51