Вардарки тргнуваат во плеј-офот со гостување во Автокоманда

Екипите на Металург и Вардар во женска конкуренција ќе го отворат плеј-офот во борбата за титулата. Има пет екипи, и една од нив во секое коло ќе биде слободна.

Планирани се уште десет кола за играње, а се пренесуваат освоените бодови од регуларниот дел на сезоната од меѓусебните дуели. Во плеј-офот ќе играат Пелистер, Металург, Куманово, Стружанка и Вардар.

Плеј-офот почнув а на 30/31 март, а треба да заврши на 25/26 мај.

распоред на натпревари во плеј-оф - plej_of_zeni.xlsx

вторник, 19 март 2019 - 12:56