В сабота почнува деветто коло од Вардар Јуниор лигата

В сабота, 20 април, во СЦ Јане Сандански се игра дел од деветтото коло од Вардар Јуниор лигата. Во 15.45 часот почнува првиот натпревар меѓу екипите на Ангели Вардар и Филип Вардар.

И ова коло ќе навиваме за екипи од Прилеп, Куманово и Скопје, и тоа во машка конкуренција.

Подгответе се за интересни и неисвесни дуели во генерациите 2004/05 и 2006/07, како и во мини ракомет за деца родени 2010 и помали.

* Распоред на натпревари: - saatnica_20.04.2019.pdf

петок, 19 април 2019 - 12:46