Покана за прес-конференција

Ракометниот клуб Вардар Ве поканува на прес-конференција пред натпреварот од 6. коло во групната фаза од ЕХФ женската лига на шампионите помеѓу екипите на Вардар и Турингер (Германија).

Прес-конференцијата ќе се одржи во среда, 15.11.2017 година во 13 часот во прес-конференциската сала во СЦ „Јане Сандански".

Натпреварот меѓу Вардар и Турингер е закажан за петок, 17 ноември 2017 година со почеток во 19 часот во СЦ „Јане Сандански".

понеделник, 13 ноември 2017 - 11:48