Пионерките викендов на Ф4 турнирот

Пионерската екипа на Вардар во сабота ќе игра на Ф4 турнирот и ќе се бори за титулата во домашното првенство. Натпреварите се играат во салата во Автокоманда.

Во полуфиналето Вардар ќе игра со Куманото, а во вториот меч се среќаваат Металург и Стружанка. Истиот ден се играат и натпреварите за трето место и финалето.

Во регуларниот дел од сезоната нашите најмлади ракометарки го освоија првото место во својата група

Распоред и саатници
сабота, 20 мај 2017
9,45 Металург - Стружанка
10,45 Вардар - Куманово

17 натпревар за 3 место
18,15 финале

 

четврток, 18 мај 2017 - 10:13