Николиќ повикана на собир на сениорската репрезентација

Македонија од 30 ноември до 2 декември е домаќин на квалификациите за бараж за Светското првенство во 2019 година, а противници ќе бидат Турција, Азербејџан и Исланд.
Селекторот на сениорската репрезентација Симе Симовски го објави списокот од 21 ракометарка, а на него се најде и нашата Милица Николиќ.

Македонија е домаќин на групата од која само првпласираниот состав оди понатаму. Ракометарките се собираат в понеделник, а првиот тренинг ќе го одработат во „Борис Трајковски" од 18 часот.

Првата средба е предвидена за 30 ноември, а противник е селекцијата на Азербејџан. Првите два дуели се играат од 18 часот, додека само последниот кој најверојатно ќе биде и одлучувачки за првото место се игра од 20 часот.

РАСПОРЕД ЗА НАТПРЕВАРИТЕ
30 НОЕМВРИ
18:00ч
МАКЕДОНИЈА – АЗЕРБЕЈЏАН

1 ДЕКЕМВРИ
18:00ч
МАКЕДОНИЈА – ИСЛАНД

2 ДЕКЕМВРИ
20:00ч
МАКЕДОНИЈА – ТУРЦИЈА

Список на повикани ракометарки на подготовките:

петок, 16 ноември 2018 - 17:59