Николиќ и Џатеска на списокот за двомечот Македонија - Словенија

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски гообјави поширокиот список на повикани ракометарки за бараж дуелите за пласман на СП против селекцијата на Словенија.

Меѓу повиканите ракометарки се и нашите ракометарки Милица Николиќ и Ивана Џатеска.
На поширокиот список има 27 ракометарки, а во тимот одново се најдоа и голманката Наташа Антиќ и бекот Теодора Керамичиева.

Средбите против Словенија ќе бидат одиграни на 2 и на 6 јуни. Прво се игра во Скопје, а потоа реваншот е во Словенија.

Поширок список на ракометарки:

петок, 17 мај 2019 - 18:58