Лејно е голман со „сто раце“, повторно ја има најдобрата одбрана

Вардар се враќа од Данска со победа, 28-26 во првиот четврт-финален натпревар од лигата на шампионите. Меѓу оние ракометарки што имаа свој ден беше и голманката Амандин Лејно.
ЕХФ нејзината одбрана ја рангираше на првото место во својот избор по првите четвртфинални натпревари. Таа имаше 13 успешни одбрани на дуелот со Митјиланд.

Погледнете која одбрана и ја донесе таа награда.

понеделник, 10 април 2017 - 15:58