Вести

Убедлива победа на пионерките против Ѓорче

Најмладите ракометарки на Вардар и во вториот дел од сезоната убедливо ја продолжија победничката низа во пионерската конкуренција. На мечот од шестото коло против Ѓорче Петров, избраничките на Анжела Платон и Марија Папуџиева триумфираа со двоцифрена предност 30 : 12 (14 : 4).

Двоцифрена победа за вардарки на плејофот

Младите ракометарки на Вардар на гостински терен во натпревар од плејоф лигата ја победија екипата на Стружанка со 34 : 24 (19 : 8).

Вардар без бодови по плеј оф дербито со Металург

Вардарки останаа без бодови на последниот натпревар од Плеј оф лигата против Металург. На домашен терен противникот победи со 32 : 21 (13 : 11).

Шести триумф во низа за Вардарки

Убедливо подобри на гостувањето кај Гевгелија, младите вардарки победија со 36 : 19 на дуелот од 14. коло од младинското првенство.

Убедлива победа на Вардар против Стружанка

Остануваме лидери во младинска конкуренција. Вардарки со убедлива победа од 35 : 20 (17 : 11) ја испратија Стружанка.

Двоцифрена победа на вардарки на првиот меч во 2019

Вардар со двоцифрена победа го стартуваше пролетниот дел од сезоната во младинското првенство. На гостински терен кај Кузман Вардар, вардарки триумфираа со 39 : 15 (21 : 8).