Вести

Пионерките победија со 40 гола разлика

За секој примен гол, пионерките на Вардар постигнуваа 10. На мечот од кадетското првенство, во третото коло против екипата на Филип Вардар, црвено-црните победија со 44 : 4 (19 : 4). На натпреварот не се забележа умор меѓу нашите девојки, кои во истиот состав еден ден претходно играа и победија на натпревар и од пионерската лига.

Двоцифрена победа на пионерките на Вардар

Пионерките на Вардар убедливо подобри од врсниците од Ѓорче Вардар славеа победа со 20 : 3 (7 : 1).

Победнички почеток на сезоната за најмладите вардарки

Фуриозен почеток на сезоната за пионерките на Вардар. Избраничките на Анжела Платон на натпреварот од првото коло во пионерското првенство ја победија екипата на Делчево Вардар со 24 : 10 (13 : 3). Најмладата ракометна екипа на Вардар покажа убедливо подобра игра од противникот, наметнувајќи се како фаворит на мечот уште во првите минути од натпреварот.

Преку Вардар Јуниор лигата до пионерската селекција на Вардар

Учеството во Ракометната Академија Вардар на најдобрите им овозможува потоа да ја продолжат својата спортска кариера во младинските категории на нашиот клуб. Тоа значи можност за работа со најдобрите тренери и шанса да се напредува во кариерата. Да се биде дел од Вардар значи да се биде најдобар, посветен во својата работа и пред сѐ подготвен за предизвиците што престојат.

Младиот тим на Вардар почнува ново клупско поглавје

Златната генерација на Вардар која постави високи стандарди кога се во прашање европските настапи и перформанси, сега ќе биде заменета со помалку искусни ракометарки, но сите од клупската школа што играа во помладите категории.