Фото / Видео

Вардар - Куманово (женска лига - 08.09.2018)

Младиот и неискусен тим на Вардар имаше убава шанса уште во првото коло во женската лига да оствари победа против фаворизираните гостински од Куманово, но само поради нашата брзоплетост во последните 11 секудни од натпреварот му дозволивме на противникот да замине со бод. Средбата заврши со реми 30-30 (16-12), а „црвено-црните" имаат за што да жалат на овој натпревар.Фото: Денис Дуковски

Прв тренинг на Вардар (08.08.2018)

По шесте титули во домашното првенство на Македонија и петте настапи на Ф4 турнирот во лигата на шампионите, женската екипа на Вадар почнува ново клупско поглавје. Со нова и млада екипа влегува во новата сезона во првенството на Македонија со амбиција и желба во иднина повторно да се врати на ѕвездените европски патеки.Фото: Денис Дуковски

Доделување награди и медали - Куп на Македонија (20.05.2018)

Вардарки ги добија медалите и пехарот за триумфот во Купот на Македонија, шести во клупската историја. Сите ракометарки добија и признанија од клубот за нивниот придонесе во досегашните успеси.Фото: Денис Дуковски

Финале на Куп: Вардар - Металург (20.05.2018)

Доминацијата на Вардар во Македонија заврши сезонава со нов трофеј, во Купот, шести во клупските витрини. Вардар е втор тим во историјата на женскиот македонски ракомет што петпати по ред го освојувал Купот на Македонија. Вардар победи со 46-24.Фото: Денис Дуковски

Вардар - Металург (првенство 16.05.2018)

Вардарки го добија вториот пехар сезонава и тоа за титулата во домашното првенство. Во последното 28 коло Вардар го победи Металург со 49-24 (23-13) и без пораз уште една ја потврди доминацијата во првенството на Македонија.Фото: Денис Дуковски

Ф4 2018: Вардар - Ѓер (видео, финале - 13.05.2018)

Продолженијата во финалето на лигата на шампионите повторно беа пречка за Вардар да ја освои европската круна. И годинава мораше да играат продолженија, повторно против Ѓер и повторно да останеме само европски вице прваци. Во финалето на Ф4 турнирот Ѓер победи со 27-26 (20-20, 9-9).

Доделување награди на Ф4 (13.05.2018)

Втора година по ред вардарки го освојуваат сребрениот медал на Ф4 турнирот во Будимпешта. Голманката Амандин Лејно е избрана за МВП на турнирот

Финале на ЛШ: Вардар - Ѓер (13.05.2018)

Продолженијата во финалето на лигата на шампионите повторно беа пречка за Вардар да ја освои европската круна. И годинава мораше да играат продолженија, повторно против Ѓер и повторно да останеме само европски вице прваци. Во финалето на Ф4 турнирот Ѓер победи со 27-26 (20-20, 9-9).Фото: Денис Дуковски

Ф4 2018: Вардар - Ростов (видео, полуфинале - 12.05.2018)

Ланското финале на Ф4 турнирот во лигата на шампионите ќе има реприза и сезонава. Вардар по вторпат ќе игра за златниот медал откако во полуфиналето го победи тимот на Ростов со 25-19 (10-7).

Вардар - Ростов (Ф4 полуфинале - 12.05.2018)

Ланското финале на Ф4 турнирот во лигата на шампионите ќе има реприза и сезонава. Вардар по вторпат ќе игра за златниот медал откако во полуфиналето го победи тимот на Ростов со 25:19 (10-7).Фото: Денис Дуковски