Фото / Видео

Прв тренинг на Вардар (08.08.2018)

По шесте титули во домашното првенство на Македонија и петте настапи на Ф4 турнирот во лигата на шампионите, женската екипа на Вадар почнува ново клупско поглавје. Со нова и млада екипа влегува во новата сезона во првенството на Македонија со амбиција и желба во иднина повторно да се врати на ѕвездените европски патеки.Фото: Денис Дуковски

Доделување награди и медали - Куп на Македонија (20.05.2018)

Вардарки ги добија медалите и пехарот за триумфот во Купот на Македонија, шести во клупската историја. Сите ракометарки добија и признанија од клубот за нивниот придонесе во досегашните успеси.Фото: Денис Дуковски

Финале на Куп: Вардар - Металург (20.05.2018)

Доминацијата на Вардар во Македонија заврши сезонава со нов трофеј, во Купот, шести во клупските витрини. Вардар е втор тим во историјата на женскиот македонски ракомет што петпати по ред го освојувал Купот на Македонија. Вардар победи со 46-24.Фото: Денис Дуковски

Вардар - Металург (првенство 16.05.2018)

Вардарки го добија вториот пехар сезонава и тоа за титулата во домашното првенство. Во последното 28 коло Вардар го победи Металург со 49-24 (23-13) и без пораз уште една ја потврди доминацијата во првенството на Македонија.Фото: Денис Дуковски

Ф4 2018: Вардар - Ѓер (видео, финале - 13.05.2018)

Продолженијата во финалето на лигата на шампионите повторно беа пречка за Вардар да ја освои европската круна. И годинава мораше да играат продолженија, повторно против Ѓер и повторно да останеме само европски вице прваци. Во финалето на Ф4 турнирот Ѓер победи со 27-26 (20-20, 9-9).

Доделување награди на Ф4 (13.05.2018)

Втора година по ред вардарки го освојуваат сребрениот медал на Ф4 турнирот во Будимпешта. Голманката Амандин Лејно е избрана за МВП на турнирот

Финале на ЛШ: Вардар - Ѓер (13.05.2018)

Продолженијата во финалето на лигата на шампионите повторно беа пречка за Вардар да ја освои европската круна. И годинава мораше да играат продолженија, повторно против Ѓер и повторно да останеме само европски вице прваци. Во финалето на Ф4 турнирот Ѓер победи со 27-26 (20-20, 9-9).Фото: Денис Дуковски

Ф4 2018: Вардар - Ростов (видео, полуфинале - 12.05.2018)

Ланското финале на Ф4 турнирот во лигата на шампионите ќе има реприза и сезонава. Вардар по вторпат ќе игра за златниот медал откако во полуфиналето го победи тимот на Ростов со 25-19 (10-7).

Вардар - Ростов (Ф4 полуфинале - 12.05.2018)

Ланското финале на Ф4 турнирот во лигата на шампионите ќе има реприза и сезонава. Вардар по вторпат ќе игра за златниот медал откако во полуфиналето го победи тимот на Ростов со 25:19 (10-7).Фото: Денис Дуковски

Ф4 2018 - дружење со новинарите (11.05.2018)

Ден пред одигрување на натпреварот се одржа и средбата со новинарите на која вардарки ги кажаа очекувањата.Фото: Денис Дуковски