Фото / Видео

ФТЦ - Вардар (фото, 11.11.2017)

Вардар по вторпат триумфално се враќа од гостувањето во Будимпешта кај ФТЦ, овојпат со победа 29-28 (16-12) и „црвено-црните" го задржаа првото место во група Ц, и остануваме најуспешна екипа сезонава во ЛШ. Во следната фаза ќе пренесеме најмалку 6 бодови, од кои четири се од дуелите со ФТЦ.

Вардар - Ларвик (видео, 04.11.2017)

На две кола до крај на групната фаза во женската лига на шампионите ракометарките на Вардар и теоретски обезбедија место меѓу 12-те најдобри во Европа. Во рамките од 4. коло д Ц групата Вардар како домаќин го победи Ларвик со 30-27

Вардар – Ларвик (Фото, ЛШ – 04.11.2017)

На две кола до крај на групната фаза во женската лига на шампионите, ракометарките на Вардар и теоретски обезбедија место меѓу 12-те најдобри во Европа. Во рамките од 4. коло од Ц групата Вардар како домаќин го победи Ларвик со 30-27. За вардарки ова е четврта победа сезонава и остануваат лидери во групата со максимални осум бодови.Фото: Денис Дуковски

Металург - Вардар (првенство, 30.10.2017)

Сара Ристовска и Јована Саздовска беа доволни за Вардар да се врати триумфално од гостувањето во Автокоманда кај Металург. „Црвено-црните" победија со 39-18, а двете наши крила заедно постигнаа вкупно 22 гола. Ристовска стрелаше двоцифрено, до 13, а Саздовска погоди деветпати. Вардар останува лидер на табелата со макимални седум победи.

ПИОНЕРКИ: ВАРДАР – ДЕЛЧЕВО (28.10.2017)

Првиот натпревар од пионерската лига на РФМ, Вардар го заврши со победа против Делчево со 24-15 (10-8).

Вардар - Вардар јуниор (24.10.2017)

Младата екипа на Вардар јуниор немаше шанса против „сениорките" на европскиот вицепрвак, и не само што загубија со 19-48, туку и си ја расипаа гол разликата која сега е во негатива. Досега Вардар јуниор имаше позитивен биланс во петте одиграни кола, но сега со „минус 29" гола во сопствената мрежа само ја продолжија низата на сите досегашни ривали, кои примаа повеќе од 20 голови.Фото: Денис Дуковски

Ларвик - Вардар (видео, ЛШ - 21.10.2017)

Европскиот вицепрвак Вардар покажува дека и во новата сезона ќе биде сериозен ривал за освојување на титулата. Во меч од 3. коло на групната фаза од лигата на шампионите нашите девојки триумфираа кај Ларвик со 31-19. Ова е трет триумф за „црвено-црните" втор на гостински терен во новата сезона.

Ларвик - Вардар (фото, ЛШ - 21.10.2017)

Европскиот вицепрвак Вардар покажува дека и во новата сезона ќе биде сериозен ривал за освојување на титулата. Во меч од 3. коло на групната фаза од лигата на шампионите нашите девојки триумфираа кај Ларвик со 31-19. Ова е трет триумф за „црвено-црните" втор на гостински терен во новата сезона.Фото: Свеин Андре Свендсен

Вардар - Пелистер (18.10.2017)

Иако игравме беше неколку најдобри ракометарки, Вардар немаше проблеми да ги освои бодовите на дуелот со Пелистер во домашната женска лига, па и да триумфира со висока победа, 46-13 (25-7). Алехандра Лакрабер имаше двоцифрен број голови, 11.Фото: Денис Дуковски

Турингер - Вардар (видео, ЛШ - 15.10.2017)

Европскиот вице првак Вардар ја оствари првата гостинска победа сезонава во групната фаза од лигата на шампионите, втора по ред во новиот циклус натпревари. На гостински терен кај Турингер победивме со 29-21 (19-11) и го задржавме првото место во групата.