Фото / Видео

Финале на ЛШ: Вардар - Ѓер (07.05.2017)

Седумдесет минути траеше финалето на лигата на шампионите, и дури после продолженијата беше решено кој ќе биде новиот европски првак. Ѓер успеа по третпат да биде на врвот, а Вардар првпат го освојува сребрениот медал. Унгарките победија со 31-30 (26-26, 15-12) Фото. Денис Дуковски

Вардар - ЧСМ Букурешт (видео, 06.05.2017)

Вардар стигна до своето прво финале во лигата на шампионите откако го победи ЧСМ Букурешт со 38-33 на полуфиналниот натпревар на Ф4 турнирот

Полуфинале на Ф4: Вардар - ЧСМ Букурешт (06.05.2017)

Во четвртиот обид, Вардар стигна до првото финале во лигата на шампионите. Нашите девојки уште на првиот меч во Будимпешта во полуфиналето на Ф4 турнирот покажаа зрелост и квалитет што им донесе триумф од 38-33 (21-13) над ЧСМ Букурешт. Фото: Денис Дуковски

Тренинг во Будимпешта (05.05.2017)

Вардарки го имаа првиот тренинг во Будимпешта пред утрешниот полуфинален натпревар од лигата на шампионите. Последни подготовки пред дуелот со ЧСМ Букурешт.Фото: Денис Дуковски

Средба со новинарите пред Ф4 турнирот (05.05.2017)

Ист хотел, иста сала, ист град четврта сезона по ред за Вардар во борба за европската титула во ракомет. Викендов во Будимпешта нашите девојки ќе се обидат да прескокнат полуфиналната пречка и конечно да стигнат до посакуваното финале. Романски ЧСМ, актуелниот европски првак е противник на вардарки на патот до посакуваното место во ЛШ.Фото: Денис Дуковски

Пристигнување во Будимпешта на Ф4 (05.05.2017)

Нашите девојки пристигнаа во Будимпешта каде во следните три денови ќе се одржува четвртиот Ф4 во женска конкуренција во лигата на шампионите. Во претходните три настапи секогаш сме се враќале со одличје, бронзеното. Сезонава очекуваме да одиме чекор напред. Фото: Денис Дуковски

ВРХЛ лига, финале - награди: Вардар - Будуќност (26.04.2017)

Ракометарките на Вардар триумфираа во финалето на ВРХЛ лигата откако во финалето го победија традиционално незгодниот ривал Будуќност. Во мечот за златниот медал вардарки триумфираа со 27-25 (15-14), што е добра увертира пред настапот на Ф4 турнирот во лигата на шампионите во Будимпешта.Голманката Амандин Лејно беше прогласена за најдобра на Ф4 турнирот, а Андреа Пенезиќ беше најдобар играч. Во текот на сезоната најмногу голови постигна ракометарката на Будуќност, Кристина Неагу.Фото: Денис Дуковски 

ВРХЛ лига, финале: Вардар - Будуќност (26.04.2017)

Ракометарките на Вардар триумфираа во финалето на ВРХЛ лигата откако во финалето го победија традиционално незгодниот ривал Будуќност. Во мечот за златниот медал вардарки триумфираа со 27-25 (15-14), што е добра увертира пред настапот на Ф4 турнирот во лигата на шампионите во Будимпешта.

ВРХЛ лига, Подравка - Крим (26.04.2017)

Ракометарките на Крим Меркатор од Словенија го освоија бронзениот медал на Ф4 турнирот во регионалната ВРХЛ, откако во меч за третото место ја победи Подравка со 31-25 (13-13).Фото: Денис Дуковски

Вардар - Подравка (ВРХЛ лига, 25.04.2017)

Во своето трето учество во регионалната ВРХЛ лига, ракометарките на Вардар првпат стигнуваат до финалето откако ја победија Подравка со 29-16 (14-9) во полуфиналето од Ф4 турнирот.