Фото / Видео

Вардар - Стружанка (1/2 на Куп - 09.05.2019)

Вардар ќе го брани Куп трофејот во женска конкуренција откако во полуфиналето на Ф4 турнирот ја победи Стружанка со 27-18 (16-12).Фото: Денис Дуковски

Вардар Јуниор лига натпревари (20.04.2019)

Фотогалерија од натпреварите од Вардар Јуниор лигата одиграни на 20.04.2019 година во СЦ „Јане Сандански".Фото: Денис Дуковски

Плеј-оф: Вардар - Пелистер (21.04.2019)

Во меч од плеј-офот на домашното првенство Вардар загуби н адомашен терен од Пелистер со 29-32 (14-16). Милица Николиќ постигна 11 гола, а Стефанија Ѓеоргиевска со 7 гола.Фото: Денис Дуковски

Вардар - Металург (младинки, 8.12.2018)

Избраничките на Симе Симовски и Драгана Ристова ќе презимат како лидери на табелата во младинското првенство за жени, откако со 26 : 22 (12 : 15) ја победија екипата на Металург. Фото: Денис Дуковски

Вардар Јуниор лига: Мини ракомет

Фотогалерија од натпреварите од првото коло во Вардар Јуниор лигата, што се одиграа во мини ракомет, односно за деца родени 2010 година и помали.

Вардар Јуниор лига: Лисиче Вардар – Драчево Вардар 2006/07

Натпревар од првото коло на Вардар Јуниор лигата во категоријата 2006/07 меѓу екипите на Лисиче Вардар и Драчево Вардар што се одигра во СЦ „Јане Сандански", на 28.10.2018 година.

Вардар - Пелистер (фото, 21.10.2018)

Младиот тим на Вардар и покрај проблемите со кои се соочува со повредитена некои играчи успеа да оствари уште една победа во женската лига и да го задржи местото меѓу водечката тројка на табелата. Вардар со 24-22 го победи Пелистер, што е шести триумф на „црвено--црните" сезонава по осум одиграни натпревари.Фото: Денис Дуковски

Вардар – Алушовски (кадетки, 23.09.2018)

Кадетската екипа на мечот со екипата на Алушовски не успеа да ги освои бодовите во ова коло од кадетското првенство. Натпреварот Вардар – Алушовски заврши со резултат 23 : 21 (14 : 13).

ВАРДАР – ЃОРЧЕ ВАРДАР (пионерки – 15.09.2018)

Пионерките на Вардар во второто коло од пионерската лига ги победија врсниците од Ѓорче Вардар со 20 : 3 (7 : 1).

Вардар – Делчево Вардар (пионерска лига - 08.09.2018)

Избраничките на Анжела Платон на натпреварот од првото коло во пионерското првенство ја победија екипата на Делчево Вардар со 24 : 10 (13 : 3). Најмладата ракометна екипа на Вардар се наметна како фаворит на мечот уште во првите минути од натпреварот и до крајот лесно одржуваше предност недостижна за противникот. Фото: Денис Дуковски