Фото / Видео

Турингер - Вардар (видо, ЛШ - 12.11.2017)

Вардар победи со 31-29 на гостувањето во Германија кај Турингер во рамките од третото коло на Главната А група од лигата н ашампионите

Вардар - Мец (видео, ЛШ - 04.02.2017)

Во второто коло од главната фаза во А групата од лигата на шампионите Вардар со 23-21 го победи Мец.

Вардар СЦЈС - Х65 (Куп Челинџ, 12.02.2017)

Ракометарките на Вардар СЦЈС ја завршија европската одисеја во Купот Челинџ и по вторпат загубија од шведски Х65 Хор, овојпат со 20-26 пред домашна публика.

Вардар ТВ - 04.02.2017

Во најновото издание на Вардар ТВ гости се голманите од машката ракометна екипа, Петре Ангелов и Арпад Штербик. Од разговорот ќе дознаете како почнале да играат ракомет, за нивната кариера, некоја анегдота, и што очекуваат сезонава во лигата на шампионите. Истовремено ќе ги видите и најновите вести од нашето спортско семејство.. 

Вардар СЦЈС – Х65 (Куп Челинџ 05.02.2017)

Ракометарките на Вардар СЦЈС ќе имаат тешка задача во реваншот од Купот Челинџ, бидејќи загубија со 13-26 на првиот меч против Х65 во Шведска. Реваншот се игра на 12 февруари во Скопје, во 13 часот.

Вардар - Мец (ЛШ, 04.02.2017)

На Вардар му требаа само 15 минути пред сериозно да загризе и да уфрли во повисок степен, и очекувано да победи на дуелот со Мец во второто коло од главната фаза на ЛШ, со 23-21 (13-11) за нов клупски рекорд

Будуќност - Вардар (Видео, ЛШ - 29.01.2017)

Во првиот натпревар од главната група на ЛШ, Вардар како гостин го победи Будуќност во Подгорица со 31-28 (16-16)

Будуќност - Вардар (ЛШ, 29.01.2017)

Во првиот натпревар од групната фаза на лигата на шампионките Вардар на гостински терен триумфираше кај Будуќност, победувајќи го црногорскиот првак со 31-28 (16-16).Фото: Дејан Старчевиќ

Зимски турнир: Ново Лисиче Вардар – Кастратовиќ Вардар 2 (меч за трето место 22.01.2017)

Третото место во генерацијата 2004/05 во женска категорија го освои екипата на Ново Лисиче Вардар, која ги победи Кастратовиќ Вардар 2 со 15:4.

Зимски турнир: Кале Вардар – Кастратовиќ Вардар 1 (финале 22.01.2017)

Кале Вардар се шампиони во генерацијата 2004/05 во женска категорија. Во финалниот натпревар Кале Вардар се соочи со Кастратовиќ Вардар 1 и победија со 19:17.