Делчево станува нов ракометен расадник

Две ракометарки од екипата на Делчево Вардар сезонава добија индивидуални награди, Кети Ангеловска беше прогласена за најдобра стрелец, а Марија Гоцева најдобра играч во генерацијата 2000/2001. Делчево стана...

 • 26 мај / 16:00
  34:28
 • 25 мај / 16:00
  25:20
 • 24 мај / 12:30
  24:45
 • 23 мај / 16:00
  16:51
 • 20 мај / 16:00
  43:20
 • 19 мај / 18:30
  20:40
 • 18 мај / 16:00
  25:19
 • 15 мај / 17:00
  21:39
 • 13 мај / 16:15
  51:18
 • 13 мај / 14:00
  23:19

Livescore

 • Скопско Супер лига - плејоф 2015/2016

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Вардар8800349:16224
  2Вардар јуниор8503192:20715
  3ЖРК Металург8503248:19615
  4ЖРК Куманово8206183:2456
  5ЖРК Пелистер 20128008134:2960
 • Скопско Супер Женска лига 2015/2016

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Металург121101398:23633
  2Вардар јуниор121101358:23633
  3Куманово12606301:32218
  4Пелистер12417239:29713
  5Ѓорче12417228:30613
  7Прилеп12408242:29212
  8Овче Поле120210248:3252
 • ЕХФ Лига на шампиони - Главна Фаза 2015/2016

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Будуќност10712264:21115
  2Ѓер10712252:23015
  3Вардар10703270:24614
  4ЦСМ Букурешт10415242:2399
  5Митјиланд10217220:2615
  6Савхоф10109225:2862

Биди мангуп, навивај за Вардар!

Фан шоп

наскоро...

Дополнителни информации околу производите во фан шопот можете да добиете во продавницата што се наоѓа во сала во СЦ „Јане Сандански“ или на телефонскиот број:

+389 2 2401-984

Спонзори и пријатели